4.B u včelaře

10. 6. 2022

4.B u včelaře

Kdo by si někdy rád nepochutnal na pravém domácím medu od včelaře? Tuto příležitost měli v pátek 10. června 2022 žáci 4.B, kteří ve Viganticích navštívili zkušeného včelaře Radka Tydlačku. Děti se seznámily s životem a organizací včel v úle, stavbou těla včely, také viděly trubce a včelí plástve, které si mohly vzít do rukou. Na závěr nechyběla ani ochutnávka medu přímo z úlu. Ten nechutnal jen dětem, ale i čtyřnohému kamarádovi Maxovi, který jim po celou dobu zpříjemňoval dopoledne. I když v tento den sluníčko zrovna nesvítilo, na dětech bylo poznat, že všechny čtvrťáky zahřály zážitky, které během návštěvy u včelaře prožily.