Adventní koncert cimbálové muziky Réva

9. 12. 2019

Adventní koncert cimbálové muziky Réva

V pondělí 9.12.2019 se naší školou rozléhaly vánoční melodie v podání cimbálové muziky Réva ze Zlína. Ve dvou vystoupeních pro žáky 1. a 2. stupně si v tělocvičně všichni zazpívali známé vánoční koledy a písně. Žáci, kteří správně odpověděli na otázky týkající se adventního času, získali od muzikantů drobné odměny. Došlo i na zlobivé děti, které málem čert odnesl do pekla, dále se předváděly vánoční tradice a zvyky jako je třeba házení střevíce u neprovdaných dívek a na závěr si mladší žáci také zatancovali. Vánoční melodie si všichni broukali i po skončení po koncertu, když se vraceli do školních lavic.