Beseda o závislostech pro šesťáky

9. 12. 2022

Beseda o závislostech pro šesťáky

V pátek 9. prosince 2022 navštívil žáky 6.A a 6.B lektor Radomír Palacký s besedou o závislosti na sociálních sítích a počítačových hrách. Žáci se dozvěděli, jak na jejich psychiku působí moderní komunikační technologie, a především jejich přehnaná konzumace. Při interaktivním programu řešili šesťáci začínající gambling u hráčů PC her a hraní agresivních her, které jsou doporučené až od 18+. Děti také zjistily, jaký je doporučený „bezpečný“ čas na ICT, čemu se na internetu vyhýbat, jak zabránit zneužití informací na sociálních sítích a jak v této věci komunikovat s rodiči. Společně s žáky hledal pan Palacký alternativy k času strávenému na ICT.