KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Cesta ke svobodě

18. 1. 2023

Cesta ke svobodě

Slovo svoboda v ústech žáků tohoto věku moc často neslyšíme. Přesto je ale důležité význam těchto sedmi poskládaných písmen dětem připomínat (zvláště v období prezidentských voleb). Proto ve středu 18. 1. 2023 ve třídě 5.B proběhl projektový den s názvem Cesta ke svobodě. V rámci tohoto dne se žáci dověděli spoustu zajímavých informací, které se pojí s významnými roky naší země – 1918,1945,1968 a 1989. Během vyučovacích hodin si žáci tyto roky spojili s osobnostmi, které svými činy ovlivnily myšlení lidí a na které bychom neměli zapomínat. Děti shlédly zajímavé i dojemné dokumenty a poslechly si referáty od svých kamarádů o T. G. Masarykovi, Nicholasi Wintonovi, Janu Palachovi a Václavu Havlovi. Společně si poté přečetly i vyslechly válečné vzpomínky svých praprarodičů, které byly opravdu jako z filmu. Nechyběla ani myšlenková mapa na téma „svoboda“ a drobné úkoly v pracovních listech. Na závěr si páťáci zkusili ve výtvarné výchově dokreslit portrét jedné z osobností. Děti si z projektového dopoledne uvědomily, že žít ve svobodné zemi nemusí být samozřejmostí a záleží jen na nás, jakou si tu „naši svobodu“ vytvoříme.

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

  • 19.4.2024

    Na 2. stupni proběhne Den Země, ZUŠku navštíví 1.ABC a 2.A, plavecký výcvik zahájí 3.AB, 4.A a 5.A.

  • Talent ZŠ 5. května

    Ve čtvrtek 18.4.2024 se v tělocvičně konal 2. ročník pěvecké soutěže Talent ZŠ 5. května.

  • Volejbalové zlato

    Ve středu 17.4.2024 získalo družstvo starších žákyň 1. místo v okrskovém kole ve volejbalu.