KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Den archeologie ve Vsetíně

6. 10. 2021

Den archeologie ve Vsetíně

Ve středu 6. října 2021 se všichni čtvrťáci vydali za exkurzí s názvem Oděv v běhu dějin do vsetínského zámku. Tento program seznámil děti s odíváním v pravěku a středověku na území našeho regionu. Žáci si prošli celým procesem odívání od suroviny, přes polotovar až po hotový výrobek. Připraveny pro ně byly i zajímavé interaktivity, v rámci kterých si mohli vyzkoušet dobové oblečení, šperky a další. Každý žák obdržel zajímavý pracovní sešit s tematickými úkoly. Děti si z exkurze odnesly spoustu nových poznatků o pravěkém životě a při zkoušení oděvů si užily i hodně legrace.

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

  • Hurá, prázdniny!

    V pátek 1.7.2022 začaly hlavní prázdniny, které potrvají až do středy 31.8.2022.

  • Rozloučení s deváťáky

    V pátek 24.6.2022 se deváťáci důstojně a s grácií rozloučili s naší základní školou.

  • Pralinky s příběhem

    Ve středu 22.6.2022 se děti ze 4. oddělení školní družiny vydaly do pralinkárny ve Valašském Meziříčí.