Den Ekoškol

7. 11. 2017

Den Ekoškol

V úterý 7. Iistopadu 2017 přichystal Ekotým naší školy mnoho nových zajímavostí ke Dni Ekoškol.  Ekotýmáci zvolili pro tento slavný téma fair trade. Tři týmy se postupně vydaly do všech tříd na I. stupni, kde odpřednášely své prezentace na toto téma. Ostatní Ekotýmáci přichystali v prostorách u sborovny 5 stanovišť: ochutnávka fairtrade čaje, poznávání fairtradeových rostlin a surovin. U stanoviště, kde žáci skládali banánové puzzle, se dozvěděli, kolik komu připadne z prodejní ceny banánu. Na mapě světa si žáci s Ekotýmáky ukázali, kde se pěstují banány. A poslední stanoviště byl malý kvíz. Děti z Ekotýmu vynaložili mnoho úsilí na přípravu a organizaci této akce. Děkujeme.