KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Exkurze 7.A do hvězdárny

9. 3. 2022

Exkurze 7.A do hvězdárny

Ve středu 9.3.2022 se konečně uskutečnila mnohokrát odložená exkurze žáků 7. A na hvězdárnu ve Valašském Meziříčí. Během dvou přednášek na téma Sluneční soustava a Meteorologie jim byly poskytnuty zajímavé informace o Slunci, jednotlivých planetách včetně nejnovějších poznatků z kosmických sond i výkonných dalekohledů. Měli možnost navštívit kupoli hvězdárny a pozorovat Slunce. V praxi viděli meteorologickou stanici, záznamy měření, osvěžili si znalosti o počasí a současně navštívili zrekonstruovaný historický objekt Ballnerovy hvězdárny z roku 1929, v němž je umístěna malá výstavní síň. Informace byly pro mnohé tak poutavé, že se rozhodli hvězdárnu v budoucnosti ještě jednou navštívit i se svými rodiči.

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

 • 27.2.2024

  V úterý se uskuteční školní kolo fotbalového McDonald´s cupu tříd na 1. stupni.

 • Lyžařský kurz sedmáků

  V pátek 16.2.2024 se žáci sedmého ročníku vrátili z pobytového lyžařského kurzu.

 • Ocenění ve výtvarné soutěži

  Ve čtvrtek 16.2.2024 si naše dvě žákyně převzaly v SVČ ocenění za svoje výtvarné práce.

BLÍŽÍCÍ SE UDÁLOSTI

 • 27

  ÚN
  27.2.2024

  V úterý se uskuteční školní kolo fotbalového McDonald´s cupu tříd na 1. stupni.