Exkurze 7.A do hvězdárny

9. 3. 2022

Exkurze 7.A do hvězdárny

Ve středu 9.3.2022 se konečně uskutečnila mnohokrát odložená exkurze žáků 7. A na hvězdárnu ve Valašském Meziříčí. Během dvou přednášek na téma Sluneční soustava a Meteorologie jim byly poskytnuty zajímavé informace o Slunci, jednotlivých planetách včetně nejnovějších poznatků z kosmických sond i výkonných dalekohledů. Měli možnost navštívit kupoli hvězdárny a pozorovat Slunce. V praxi viděli meteorologickou stanici, záznamy měření, osvěžili si znalosti o počasí a současně navštívili zrekonstruovaný historický objekt Ballnerovy hvězdárny z roku 1929, v němž je umístěna malá výstavní síň. Informace byly pro mnohé tak poutavé, že se rozhodli hvězdárnu v budoucnosti ještě jednou navštívit i se svými rodiči.