KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Finanční gramotnost v pětkách

28. 1. 2020

Finanční gramotnost v pětkách

V úterý 28.1.2020 se v pátých třídách uskutečnil v rámci projektu společnosti Your Chance den na rozvoj finanční gramotnosti žáků. Dopolední workshop si pro páťáky pod záštitou této společnosti připravili učitelé a žáci SŠIEŘ. S jejich podporou tvořily děti měsíční rodinný – osobní rozpočet a zamýšlely se nad jeho jednotlivými položkami. Pod odborným vedením lektorky projektu se jednotlivým skupinám povedlo rozpočet vytvořit tak, aby měsíční výdaje nepřesáhly příjmy, a naopak zůstávala i finanční rezerva. Dozvěděly se, jak to udělat, proč ušetřit, kde se lze uskromnit, co nelze vypustit, jak naložit s finanční rezervou apod. Navíc se dětem velmi líbila spolupráce se staršími kamarády ze SŠIEŘ. Cenné informace a rady, které žáci tento den získali, jim pomohou pochopit rodinný rozpočet a nabyté vědomosti je připraví na praktický život.

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

  • 4.1.2021

    Po prázdninách se k prezenční výuce vrátili žáci 1. a 2. ročníku, ostatní žáky čeká distanční výuka.

  • Dopolední vánoční besídky

    Ve většině tříd probíhal v pátek 18.12.2020 netradiční vánoční program.

  • Vánoční výroba svíček

    Děti ze 4. oddělení školní družiny vyráběly svíčky ze včelího vosku.

KONTAKTUJTE NÁS