KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Halloween 6krát jinak v 7.A

25. 10. 2023

Halloween 6krát jinak v 7.A

Ve středu 25.10.2023 probíhala výuka v 7.A v duchu tradic Halloweenu. Jednalo se o první vlaštovku z řad jednotlivých tříd naší školy, které si připomínají tento svátek. V rámci svých předmětů si vyučující vymysleli pro žáky různé aktivity spojené s tímto původně keltským svátkem - Samhain. V angličtině vyráběli z dýně „Jack-o´- Lantern“, v českém jazyce zase tvořili strašidelné básně, v zeměpise zjišťovali, jak se liší tradice a zvyklosti Halloweenu v USA, Irsku či Velké Británii. Výuku provázela samozřejmě i soutěž o nejlepší masku. Snad nejvíce se však líbilo vysvětlování zlomků při pečení dýňových sušenek a mezi jistě nejstrašidelnější zážitky patřilo pitvání pstruhů v hodině přírodopisu.

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

 • 27.2.2024

  V úterý se uskuteční školní kolo fotbalového McDonald´s cupu tříd na 1. stupni.

 • Lyžařský kurz sedmáků

  V pátek 16.2.2024 se žáci sedmého ročníku vrátili z pobytového lyžařského kurzu.

 • Ocenění ve výtvarné soutěži

  Ve čtvrtek 16.2.2024 si naše dvě žákyně převzaly v SVČ ocenění za svoje výtvarné práce.

BLÍŽÍCÍ SE UDÁLOSTI

 • 27

  ÚN
  27.2.2024

  V úterý se uskuteční školní kolo fotbalového McDonald´s cupu tříd na 1. stupni.