KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Informace k aplikaci MS TEAMS

19. 10. 2020

Informace k aplikaci MS TEAMS

Vzhledem k situaci, kdy vláda zakázala osobní přítomnost žáků při výuce ve škole, jsme byli nuceni zavést od pondělí 19.10.2020 online výuku pro naše žáky. Pro distanční vzdělávání budeme používat platformu MS TEAMS, kterou lze požívat na notebooku, tabletu i mobilním telefonu.


Aplikaci MICROSOFT TEAMS (velikost cca 52 MB) můžete do mobilu či tabletu stáhnout prostřednictvím Obchod Play. Po stažení se do aplikace přihlásíte pomocí přihlašovacího jména a hesla, které na 1. stupni obdržíte od třídních učitelů, žáci na 2. stupni je znají (pokud ne, napište na  e-mail pavlon@zs5kvetna.cz). Po spuštění aplikace v mobilu či tabletu se dole objeví lišta s 6 ikonami. Kliknete na ikonu Kalendář, kde budete mít nabídku online hodin pro vaši třídu v jednotlivých dnech. Po kliknutí na Připojit se se objeví okno, v němž bude záběr z přední kamery vašeho telefonu (tabletu), pokud není, měli byste poklepem na ikony aktivovat video, mikrofon a reproduktor a opět kliknout na Připojit se, čímž se dostanete do online hodiny. Po skončení hodiny kliknete na Zavěsit (sluchátko v červeném čtverci).


Do PC či notebooku je vhodné si stáhnout platformu MS TEAMS na adrese https://teams.microsoft.com/ . Po otevření okna s touto adresou budete vyzváni k zadání přihlašovacího jména a pak hesla. Objeví se nabídka na stažení nebo spuštění webové aplikace. Doporučujeme stáhnout aplikaci pro Windows (velikost cca 96 MB) do počítače a tuto aplikaci pak otevřít. Opět zadáte přihlašovací jméno a heslo. Vlevo si z lišty vyberete Kalendář a v něm uvidíte naplánované online hodiny pro vaši třídu. Po kliknutí na Připojit se se objeví okno, v němž bude záběr z přední kamery vašeho notebooku, pokud není, měli byste poklepem na ikony aktivovat video a mikrofon a opět kliknout na Připojit se, čímž se dostanete do online hodiny. Po skončení hodiny kliknete na Opustit (sluchátko v červeném obdélníku).


Jakmile máte ve svém zařízení nainstalován MS TEAMS, na ploše se objeví modrá ikona, pomocí níž lze aplikaci spustit.


Žáci se dle doporučení MŠMT budou učit nejvýše 3 vyučovací hodiny za den dle upraveného rozvrhu hodin bez výchov a volitelných předmětů.

 

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

BLÍŽÍCÍ SE UDÁLOSTI

KONTAKTUJTE NÁS