Letové ukázky dravců

30. 5. 2023

Letové ukázky dravců

V úterý 30.5.2023 měli žáci 1. a 2. stupně možnost sledovat výjimečné letecké schopnosti dravců s ukázkou imitace lovu. Někteří žáci se také aktivně zapojili do programu. Pohladili si výra velkého, asistovali při příletu dravce na ruku nebo naopak pobízeli dravce k letu. Vše bylo doplněno zajímavým a velice zábavným výkladem o životě dravců a sov – stavba těla, způsob lovu, věk či hnízdění. Viděli jsme zástupce nejmenších ptáků jako je například sýček obecný, kulíšek nejmenší, poštolka vrabčí, ostříž lesní, ale také ty největší jako je výr velký, orel bělohlavý, orel skalní. Nechyběli ani krahujec obecný, káně lesní, sokol lovecký nebo třeba krkavec velký, který je velmi chytrý a dokonce si dovolil ukrást maso z brašny. Raritou v našich krajích je však sup bělohlavý, který má mezi dravci největší křídla a živí se výhradně mršinami. Velká zvířata dokáže „slupnout“ během pár minut. S námi se však cítil tak dobře, že celé představení prospal.