Lyžařský kurz sedmáků

10. 1. 2020

Lyžařský kurz sedmáků

Ihned po vánočních prázdninách byli žáci sedmých tříd na týdenním lyžařském výcviku. Ubytování s plnou penzí bylo zajištěno v penzionu Lúka pod Soláněm. Celkem 43 žáků zkušení instruktoři rozdělili do 4 družstev podle úrovně lyžařských dovedností. Kousek pod penzionem je sjezdovka Bzové, která je ideální jak pro nelyžaře, tak se na ní dokáží vyřádit i pokročilí lyžaři. Aby měli žáci změnu, dva dny lyžovali také na Kyčerce. Celý týden završily závody ve slalomu. Všichni se něčemu novému přiučili, největší pokrok ale udělali lyžaři ze 4. družstva. Ti stáli na lyžích poprvé a ke konci týdne už zvládli sjezdovku s přehledem sjet. I přes malé karamboly se nikomu nic nestalo a v pátek 10.1.2020 se všichni vrátili ve zdraví a s novými zážitky.