KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Motýlí dny ve 3.B

4. 6. 2021

Motýlí dny ve 3.B

I když to tak venku někdy nevypadá, léto již klepe na dveře. Nejinak tomu bylo několik týdnů ve 3.B, kde se celá třída již od 17. května starala o motýlí farmu. Tento třítýdenní projekt začal objednáním pěti housenek babočky bodlákové. Postupně se z nich ve třídě zakuklilo a vylíhlo všech pět krásných motýlů, které si děti pojmenovaly a společně vypustily v pátek 4.6.2021 do volné přírody. Během projektu „Motýlí dny“ se žáci o housenky, kukly a motýlky moc hezky starali a dozvěděli se nejen o babočce, ale i o jiných motýlech spoustu zajímavých informací.  Nechyběl ani farmářský slib, housenkové závody, práce ve skupinách, hra na denní a noční motýly a výroba ozdobných motýlků, které si děti mohly připevnit na trička. Velkým překvapením pro celou třídu bylo vylíhnutí prvního motýla právě na Den dětí. Tři týdny s motýlí farmou plné dobrodružství, legrace a napětí ve všech zanechaly nezapomenutelné zážitky.

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

 • 27.2.2024

  V úterý se uskuteční školní kolo fotbalového McDonald´s cupu tříd na 1. stupni.

 • Lyžařský kurz sedmáků

  V pátek 16.2.2024 se žáci sedmého ročníku vrátili z pobytového lyžařského kurzu.

 • Ocenění ve výtvarné soutěži

  Ve čtvrtek 16.2.2024 si naše dvě žákyně převzaly v SVČ ocenění za svoje výtvarné práce.

BLÍŽÍCÍ SE UDÁLOSTI

 • 27

  ÚN
  27.2.2024

  V úterý se uskuteční školní kolo fotbalového McDonald´s cupu tříd na 1. stupni.