O poklad strýca Juráša

30. 1. 2017

O poklad strýca Juráša

V pondělí 30. ledna 2017 se uskutečnilo slavnostní vyhlášení městského kola literární soutěže "O poklad strýca Juráša", kterou každoročně vyhlašuje Městská knihovna Rožnov pod Radhoštěm. Letos, s podtitulem „Rožnove, Rožnove, mnoho roků máš!“, se soutěž stala součástí programu oslav 750 let města Rožnova. Na vyhlášení v podkroví knihovny byl představen tištěný almanach všech úspěšných prací. Mezi vítězi byly také žákyně naší školy:
Helena Hlavoňová z 2.B - 1. místo v I. kategorii za báseň „Vítáme vás“ na téma Hurá, přijedou k nám Pražáci, aneb, Procházky Rožnovem a okolím,
Amélie Šotková z 5.A - 2. místo ve II. kategorii za prózu "Rožnovské Hradisko" na téma Nové valašské báje a pověsti, aneb, Co nám staříčci nestačili povědět,
Vendula Kubáňová z 6.A - 2. místo ve III. kategorii za komiks „Sláva rožnovských lázní“ na téma Sláva rožnovských lázní, aneb, Kterak se v Rožnově léčilo tělo i duše.
Oceněným autorkám gratulujeme k úspěchu!