Odpoledne s čerty a anděly

5. 12. 2022

Odpoledne s čerty a anděly

Na čertí chlup přesně 5.12.2022 se ve školní družině sešli čerti, čertice a andělé, aby si užili zábavné odpoledne. Na začátku se podívali kouzelným kukátkem, jak se v pekle hrají karty, jí kyselé zelí a trénuje vyplazování jazyků. Nechybělo vaření guláše, ale nejdříve si děti musely postavit hranici z dřeva a teprve potom se mohlo začít v kotlíku vařit. Děti si zatančily, proběhla i honička s krkolomnou říkankou“ Řeřicha, ředkev, křen a tuřín, držte mě, držte, já dnes zuřím“. Vyzkoušely si vystrašit svého souseda a čertovské tvoření skončilo velkou trhací pranicí. Na závěr malí čertíci a andělíčci loupili čertovské babičce papírové perníčky, které se nakonec proměnily ve skutečné dobroty.