KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Osmáci na exkurzi ve Vsetíně

6. 2. 2024

Osmáci na exkurzi ve Vsetíně

V úterý 6. února 2024 se na zámku Vsetín konala pro naše osmáky exkurze. Program byl rozdělen do dvou částí, které nabídly žákům různorodé a zajímavé zážitky. První část programu nesla název "Masopust na Valašsku", která se zaměřila na poznání tradičních valašských obyčejů a zvyků spojených s masopustním obdobím. Žáci měli možnost se seznámit s lidovými tradicemi, projít si tamější expozici a sami se obléci do tradičních kostýmů a vytvořit tak masopustní průvod. Druhá část programu se nazývala "Po stopách divočiny" a zaměřila se na přiblížení životního prostředí a divoké přírody Valašska. Žáci měli možnost se seznámit s typickými živočichy této oblasti a odlít si stopu rysa nebo medvěda, kterou si pak vzali domů. Na závěr vyšel ještě čas na výstup do věže, ze které je krásný výhled na celý Vsetín. Celkově byla exkurze velmi prospěšná a obohacující jak pro žáky, tak i pro pedagogy, kteří je doprovázeli. Věříme, že se žáci vrátí do školy s novými poznatky a zážitky, které budou moci využít nejen ve školním prostředí, ale i v běžném životě.

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

  • Volejbalový souboj

    Ve čtvrtek 27.6.2024 se uskutečnil tradiční volejbalový zápas mezi týmy učitelů a deváťáků.

  • Vyhodnocení sběru papíru

    Vyhodnocení soutěže ve sběru starého papíru proběhlo ve čtvrtek 27.6.2024.

  • 28.6.2024

    V pátek 28.6.2024 byl slavnostně zakončen školní rok 2023/2024 a žáci si užijí zasloužené prázdniny.