Projekt Město spánku

27. 2. 2015

Projekt Město spánku

Projekt  Město spánku
V posledním únorovém týdnu zažili žáci 6. tříd netradiční hodiny českého jazyka. Stali se z nich členové komise, která měla navrhnout svou vlastní mapu města a vše na ní originálně pojmenovat. Podmínkou však bylo, předat názvy "městskému zastupitelstvu" v pravopisně správné podobě. Navíc nešlo o města ledajaká! Jejich obyvatelé měli společnou zálibu - spánek. Proto musely být všechny názvy odvozeny od slov, která nějakým způsobem souvisí se spaním. A tak vznikala města např. Polštářov pod Postelí, Spánkov, Malý Chrápalov, Budík pod Peřinou, Snílkov, s ulicemi Pyžamová a Snová, s restaurací U Peřiny a kavárnou U Tří budíků, se ZŠ Pod Měsíčkem a hradem Snílkem nebo města s Ospalým rybníkem, řekou Dřímalkou či horou Peřinou. Šesťáci se tak statečně poprali s velkými písmeny, odvozováním slov, ale i s výtvarnou stránkou projektu a vznikly krásné práce.