Projektový den ve 3.A

20. 1. 2015

Projektový den ve 3.A

V úterním projektovém dni  20.1.2015 se žáci 3.A zaměřili na povolání. V úvodu dne si přečetli příběh o hasiči Olafovi, kde děti v průběhu čtení předvídaly pokračování příběhu, povídaly si o vlastnostech správného hasiče a o dalších povoláních, kde lidé zachraňují životy. V další části podle popisu hledaly obrázky správných povolání, lidí, kteří pracují na stavbě domu a děti si zahrály scénku u zubaře a v cukrárně. V průběhu dne za nimi přišly dvě maminky, které jim popovídaly o své práci kadeřnice a zdravotní sestry. Děti si vyzkoušely fonendoskop, vyzkoušely si práci s obinadlem a dozvěděly se spoustu zajímavostí o lidském těle. Paní kadeřnice dětem ukázala vzorníky barev, pomůcky pro práci a také některé děti krásně učesala. V závěru projektového dne si každý připravil pro své spolužáky písemnou hádanku „kým budu“.