KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Projektový den ve 4.B

23. 3. 2022

Projektový den ve 4.B

I když je Den učitelů až za několik dní, přes to si již ve středu 23. března 2022 vyzkoušeli žáci 4.B tuto profesi na vlastní kůži. Každý z týmů si totiž v předstihu 3 týdnů připravil informace o jednom živočichu (mravenci obecném, zajíci polním, včele medonosné, lišce obecné, ježkovi bělobřichém) a v rámci několika aktivit děti seznámil s jejich životem. Tyto informace se týmy snažily propojit do různých předmětů jako například českého jazyka, matematiky, přírodovědy, ale i tělesné či výtvarné výchovy. A tak nechyběla křížovka, osmisměrka, bajka, ochutnávka ovoce a medu, „poznávačka“ podle čichu i hmatu, zkoumání částí těla mravence pod mikroskopem, různé pracovní listy, překážková dráha a pohybové hry. Za odměnu dostaly děti od jednoho z týmu krásnou sladkou odměnu v podobě perníkové lišky. Celé dopoledne se vinulo v duchu našich nejznámějších živočichů, zajímavých informací i legrace a děti si zkusily, jaké je to být „na opačné straně třídy“.

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

  • 29.11.2022

    Třída 8.B připravuje benefiční bleší trh, jehož výtěžek věnuje na dobročinné účely.

  • 28.11.2022

    Na žáky 3.A čekalo projektové dopoledne zaměřené na adventní čas.

  • Adventní slavnost v 1.C

    V pátek 25.11.2022 žáci 1.C během projektového dopoledne přivítali nastávající adventní čas.