KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Školní farmářský den

17. 9. 2019

Školní farmářský den

V úterý 17. září 2019 se na naší škole konal Farmářský den. Celodenní akce probíhala ve spolupráci s nevládní neziskovou organizací Líska, která se zaměřuje na environmentální výchovu. Školní hřiště se proměnilo v jarmark, kde si děti za pomocí řemeslníků z Lísky mohly vyzkoušet plno starodávných činností, jako je předení na kolovrátku, paličkování, vyrábění ovesných vloček na ručním mlýnku, pletení proutí, či vyřezávání do dřeva. Nechyběla ani živá zvířata, a tak se nám poprvé v historii školy na hřišti pásly kozy. Jednotlivé třídy si pak ve svých stáncích připravily aktivity pro ostatní žáky. Byly zde k vidění úkoly, které prověřily nejen přírodovědné znalosti, ale také pohybové umění a manuální zručnost. Některé třídy si zase přichystaly pro své kamarády ochutnávku vlastnoručně připravených pochoutek. V dopoledních hodinách se také všichni žáci účastnily “questu”, při němž musely v okolí školy hledat a rozšifrovávat jedenáct úkolů týkajících se odpadového hospodářství, konkrétně nulového odpadu. Prvňáčkům pomáhali deváťáci a závěrečnou tajenku se podařilo úspěšně vyluštit všem. Děti si také udělaly svůj otisk na planetě Zemi, aby věděly, že každý z nás tu nechává svou stopu. Paní kuchařky uvařily v tento den oběd ve valašském stylu - zeleninovou polévku s pohankou, vepřové kůsky, valašské zelí s povidly, bramborový toč a zeleninové krupoto. Na odpoledne byli pozváni na Farmářský den všichni rodiče s dětmi. Jako na správném jarmarku se zde mohli dosyta občerstvit pochutinami typu lívance, farmářské brambůrky bez chemie, fairtrade kafé, párky v rohlíku a k tomu všemu jim zahrála kapela Navalentym. Ekologické kelímky na farmářský den dodala rožnovská firma Ekobal. Děti odcházely z jarmarku s vlastnoručně vybarvenými bavlněnými pytlíky, maminky s náramkem, který se naučily dělat na kolovrátku, tatínci s drobnými dřevěnými dárky a především všichni odcházeli s úsměvem a dobrou náladou.

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

  • 18.11.2020

    Ve středu 18.11.2020 bude obnovena prezenční výuka žáků 1. a 2. ročníku.

  • 2.11.2020

    Od pondělí 2.11.2020 zůstávají základní školy pro prezenční výuku uzavřené do odvolání.

  • Ošetřovné

    Potřebujete-li potvrdit žádost o ošetřovné, volejte na číslo 603385632.

KONTAKTUJTE NÁS