Skvělý úspěch v recitaci

26. 4. 2022

Skvělý úspěch v recitaci

Ve středu 30.3.2022 proběhlo v Základní umělecké škole v Rožnově pod Radhoštěm okresní kolo recitační soutěže. Tohoto kola se zúčastnili tři žáci naší školy, skvělý výkon podali Štěpán Černohorský (4.A), Ella Drápalová (1.A) a Johana Novotná (6.B). Ve II. kategorii získal 2. místo Štěpán Černohorský a ve III. kategorii získala 1. místo Johana Novotná. Oba postoupili do regionálního kola, které se konalo v úterý 26.4.2022 v Klubu kultury v Uherském Hradišti. V kategorii II nás skvěle reprezentoval Štěpán Černohorský, který recitoval báseň O Drákulovi a Novákové z 3.C. Přestože se neumístil na medailové pozici, jeho výkon byl úžasný. V kategorii III nás reprezentovala Johana Novotná, která recitovala báseň Poezie. Johana svým excelentním výkonem oslnila odbornou porotu a postoupila na Celostátní přehlídku dětských recitátorů, která se bude konat 10. až 16.6. ve Svitavách. Tato přehlídka dětských recitátorů je přehlídkou nejzajímavějších a nejinspirativnějších vystoupení dětských sólových recitátorů z celé České republiky. Gratulujeme! Oběma žákům děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.