Slavnost v Království čtenářů

3. 12. 2020

Slavnost v Království čtenářů

Čtvrteční dopoledne 3.12.2020 prožívali prvňáčci ve velmi slavnostní atmosféře. Princezny a princové z 1. A plnili rozmanité úkoly zahalené rouškou tajemna, aby vysvobodili zakletá písmenka a prokázali své čtenářské dovednosti. Vyvrcholením tohoto dne bylo přijetí u samotného pana krále. Královské děti mu předvedly, jak už umí číst slabiky, slova i věty z Živé abecedy. A protože všechny svůj úkol statečně zvládly, obdržely z rukou pana krále kouzelnou knihu, zvanou Slabikář, která jim otevře dveře do čtenářského světa a odhalí jeho tajemství. A jak to bývá na správné slavnosti, nechyběla ani hudba a něco na zub.