Týden ve školní družině

20. 10. 2017

Týden ve školní družině

Týden věnovaný podzimu skončil v pátek 20.10.2017. V úterý si děti školní družiny prověřily své znalosti v přírodovědné soutěži, tentokrát v lese za školou. Následující dny je čekaly aktivity, které byly taktéž motivovány přírodou. Povídaly si nad obrázky o tom, proč na podzim opadává listí, proč se listy zbarvují, podle čeho můžeme stromy určit, k čemu stromy slouží lidem, ale i ostatním živočichům apod. Kromě povídání si děti zahrály Kimovu hru, relaxovaly při zvucích přírody, zahrály si pohybové hry na školním hřišti (Zásoba na zimu, Veverčí ocásky), zasoutěžily si, prvňáčci předvedli, jak dokážou pouštět své draky a ti nejstarší si stačili z podzimního listí vyrobit řetězy a housenky. Protože děti přijímaly aktivity s nadšením, už teď se mohou těšit na další.