KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Úspěchy v literární soutěži

28. 1. 2019

Úspěchy v literární soutěži

V pondělí 28. ledna 2019 se v Městské knihovně v Rožnově p. R. konalo slavnostní vyhlášení oblastního kola literární soutěže O poklad strýca Juráša. Soutěž probíhala od 1. října do 30. listopadu 2018 a úkolem bylo formou prózy, poezie, dramatu či komiksu zpracovat téma „Já a můj hrdina". Jakou knižní postavu máš nejraději? Jak by se ti líbilo zažít její dobrodružství na vlastní kůži? Jaký by měl být opravdový hrdina? Podobné otázky si děti kladly při psaní svých prací. Do letošního ročníku bylo odevzdáno celkem 124 příspěvků dětí z devíti základních škol. Mezi oceněnými byli také žáci naší školy:

Kategorie 1.- 3. třída
1. místo za prózu Berenika Farníková, 3.A - Jak jsme s Pipi chytaly

Kategorie 4.- 5. třída
1. místo za poezii Helena Hlavoňová, 4.B - Můj kamarád hasič
2. místo za prózu Karolína Mydlová, 4.B - Já a moje hrdinka z galaxie

Kategorie 6.- 7. třída
1. místo za prózu - Aneta Chýlková, 6.B - Superhrdinové
3. místo za komiks - Jan Liška, 6.B - Harry Potter a kouzelná miska

Všichni ocenění žáci obdrželi diplomy, poukazy do knihkupectví a hodnocení poroty. Jejich práce postupují do okresního kola, které bude vyhodnoceno 14. března 2019. Gratulujeme a přejeme dále hodně úspěchů!

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

  • Hurá, prázdniny!

    V pátek 1.7.2022 začaly hlavní prázdniny, které potrvají až do středy 31.8.2022.

  • Rozloučení s deváťáky

    V pátek 24.6.2022 se deváťáci důstojně a s grácií rozloučili s naší základní školou.

  • Pralinky s příběhem

    Ve středu 22.6.2022 se děti ze 4. oddělení školní družiny vydaly do pralinkárny ve Valašském Meziříčí.