KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Výprava 4.A za uměním

20. 6. 2024

Výprava 4.A za uměním

Ve čtvrtek 20.6. se děti ze 4.A vydaly za uměním do výstavní galerie Stage Garden v Rožnově p. R. Aktuální výstavou je provedl pan Sebastián Kitzberger, rožnovský umělecký sklář a designér. Vysvětloval dětem, jaké výrazové prostředky vystavující figurální malíř Petr Hajdyla použil, co svými obrazy sděluje a na co se zaměřuje. Děti pak povolily uzdu své fantazii a bezprostředně vyjadřovaly své prožitky z vnímání obrazů. Ve venkovním prostoru si prohlédly umělecké skulptury a na závěr se také dozvěděly o výrobě skla a vystavených skleněných váz.  Následně se přemístily do městského parku a v plenéru si samy zkusily kresebně ztvárnit vybranou předlohu. Do školy se vracely se svými originály a s přáním, že si příští rok tento zážitek chtějí zopakovat.

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

  • Volejbalový souboj

    Ve čtvrtek 27.6.2024 se uskutečnil tradiční volejbalový zápas mezi týmy učitelů a deváťáků.

  • Vyhodnocení sběru papíru

    Vyhodnocení soutěže ve sběru starého papíru proběhlo ve čtvrtek 27.6.2024.

  • 28.6.2024

    V pátek 28.6.2024 byl slavnostně zakončen školní rok 2023/2024 a žáci si užijí zasloužené prázdniny.