Den stromů

19. 10. 2018

Den stromů

V pátek 19.10.2018 byl pro děti 4.B nevšední. Slavily Den stromů. Představovaly svým spolužákům strom, který si samy zvolily a prezentovaly informace, zajímavosti a aktivity spojené s poznáním tohoto stromu. Vybraly si listnaté a jehličnaté stromy v našem okolí, ale ochutnaly také méně známé plody ovocné dřeviny mišpule obecné a seznámily se se vzácným jinanem dvoulaločným a liliovníkem tulipánokvětým, které rostou u Společenského domu v Rožnově p. R. Poznávací hry probíhaly také pod širým nebem ve venkovní učebně pod stromy a vyvrcholením dne bylo vysazení buku červenolistého v areálu školy. S panem školníkem se děti chopily práce a pomáhal jim i místní krtek. Jeho krtince posloužily jako kyprá půda, která přikryla kořenový bal buku. Žáci popřáli stromečku, aby se mu dařilo a měl na školním pozemku dlouhý život.