Žákovský parlament

23. 9. 2023

Žákovský parlament

Skládá se ze zástupců všech tříd na 2. stupni a pátých tříd. Schůzky se konají pravidelně každý první pátek v měsíci o velké přestávce v knihovně na 2. stupni a dle aktuální potřeby. Školní parlament má na starosti paní učitelka Iva Holá.
Žáci mají možnost zde vyjádřit své názory, svá přání, dobré nápady, otevřeně říci, co se jim ve škole nelíbí, co by se dalo zlepšit, jak sami mohou přispět k tomu, abychom se u nás cítili všichni dobře.
Podílejí se na řadě akcí, které škola organizuje, rozhodují o výběru filmových i ostatních kulturních představení pro žáky, pomáhají třídním učitelům při dobročinných akcích.
Prostřednictvím žákovského parlamentu mohou žáci ovlivnit skladbu volitelných i nepovinných předmětů, vybírají si je a podílejí se tak vždy na přípravě organizace školního roku.
Předsedou školního parlamentu byla zvolena Šárka Koryčanská z 9.A.

Zástupci tříd:

5.A – David Dopater, Šimon Vokatý