25. 3. 2024

Vážení rodiče,

od 3. dubna 2024 je na naší škole opět obsazeno místo školního psychologa. Tuto pozici zastává Mgr. Natálie Maléřová.

Konzultace si můžete domluvit na vaší ZŠ každou středu a čtvrtek. Školní psycholožka je k dispozici v pondělí na budově MěÚ Rožnov p. R. - Stefanium (Palackého 480) po předchozí telefonické domluvě.

Prosíme o domluvení schůzky předem telefonicky nebo emailem. Je potřeba si na vás vyhradit čas, který spolu budete potřebovat.

Kontakt k objednání:

Tel. číslo: +420 603 869 146

Email: natalie.malerova@roznov.cz

Konzultační hodiny: Středa 8:00-14:00 hod.

Čtvrtek 8:00-13:00 hod.

V jakých situacích se můžete obrátit na školní psycholožku?

Žák

1. když tě cokoliv trápí, jsi smutný, cítíš se sám, nepochopen
  2. když máš jakýkoliv problém se spolužáky nebo učiteli
  3. když máš problémy doma s rodiči, s blízkými osobami
  4. když nerozumíš výuce nebo máš špatné známky

Rodiče

1. když máte pocit, že Vaše dítě má problém se spolužáky nebo učiteli
  2. když máte podezření, že se Vašemu dítěti ve škole děje něco, co by nemělo
  3. když mají Vaše děti problémy s výukou nebo při školní neúspěšnosti vyplývající z výchovných problémů – problematické rodinné zázemí, stresované dítě v rodině či ve třídě, obtížné začlenění dítěte do kolektivu apod.
  4. když máte zájem o zjištění IQ Vašeho dítěte
  5. když máte zájem o kariérní poradenství

Pedagogové

1. poskytnutí podpory a pomoci při řešení již vzniklých problémů u dítěte/ve třídě: individuální konzultace, na které probereme Vaše očekávání mé pomoci – metodická podpora, náslech ve třídě, třídnická hodina
  2. podpora v náročných životních situacích

Školní psycholog je vázán mlčenlivostí a řídí se etickým kodexem. Se všemi citlivými údaji zachází v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 (GDPR). Obsah konzultací je důvěrný, výstupy směrem ke škole a dalším institucím jsou podávány jen se souhlasem zákonného zástupce. Výjimkou tvoří případy podléhající oznamovací povinnosti školního psychologa.