Královský úspěch

12. 1. 2018

Královský úspěch

V pátek 12.1.2018 se vybraní žáci zúčastnili sochařského sympozia Ledové království. Letošní jubilejní 20. ročník se nesl v duchu ryze královském, neboť jeho tématem bylo samo „KRÁLOVSTVÍ“. Náměty byly různé, od návrhů hradů, přes krále zvířat ve vzduchu i na souši až po pohádková stvoření. Účast škol byla vyšší než loni. Letos se přihlásily a přijely si zasoutěžit, kromě naší školy, také školy z Valašského Meziříčí a Uherského Brodu. Za každou školu pracovala dvě družstva, a to s jedním blokem ledu a jedním kvádrem sněhu. Naši žáci si zvolili výše zmíněného krále zvířat a svůj reliéf nazvali „Moc“ a druhá skupina ztvárnila postavičku z kresleného filmu Ledové království  „Olafa“. Obě naše družstva ve složení  Kristýna Vejtasová (7.B), Vendula Kubáňová, Martin Sosnowski, Tomáš Pončík (7.A) a Linda Jurková, Valerie Strakošová (8.A), Jakub Jakšík, Ladislav Škrobák (9.A) se svých rolí sochařů zhostila od samého začátku s velkým nasazením. Bylo krásné sledovat, jak se jim sníh a led mění pod rukama a dostává výslednou podobu. A také to jak se mezi sebou děti dokážou domluvit. Toto společné úsilí bylo poté po zásluze odměněno, nejen dobrým pocitem z odvedené práce, ale také 1. a 2. místem v hlasování diváků, 1. místem v hlasování mezi zúčastněnými školami a 3. místem odborné poroty.