Literární klání

13. 5. 2022

Literární klání

V pátek 13.5.2022 se žáci naší školy zúčastnili Literárního klání s tématem: A tuhle knihu už jsi četl? Cílem akce bylo podpořit v četbě knížek co největší počet žáků a přesvědčit posluchače, aby si vybranou knihu také přečetli. Tato krásná akce měla za cíl nejen netradiční formou rozšířit zájem o čtení, ale také podpořit spolupráci a kreativitu dětí. Příspěvky žáků byly rozděleny na dvě části. První část zahájil 1. stupeň, kde naši školu reprezentovali kluci z 5.B Adam Pobořil, Martin Drápal a Jakub Křištof, kteří si vybrali knihu Babička drsňačka a zpracovali ji formou divadelního vstupu s četbou. Během svého vystupování sklidili veliký potlesk a velmi kladné hodnocení od ostatních žáků z místních i okolních škol. 2. stupeň zastupoval Mikuláš Vašek ze 7.C, který si připravil videoprojekci s upoutávkou na knihu Malý miliardář. Obě knihy vzešly z pera spisovatele Davida Walliamse, který píše zejména literaturu pro mládež. První ročník Literárního klání se vydařil, chlapci skvěle reprezentovali naši školu a my doufáme, že se tato akce stane tradičním setkáním dětí, které mají zájem o literaturu.