Základy první pomoci na 1. stupni

22. 3. 2022

Základy první pomoci na 1. stupni

V době od 7. do 22.3.2022 se děti z 2. – 5. ročníku seznamovaly ve svých třídách se základy první pomoci. Od lektorky Kamily Cermanové se přiměřenou formou dozvěděly, jak se správně zachovat, pokud by se staly svědky úrazu, jak se poskytuje první pomoc při krvácení, popáleninách a dušení. Žáci byli také seznámeni s mobilní aplikací Záchranka, dozvěděli se, jak aplikace funguje, jaké jsou její výhody a proč by ji měl mít každý ve svém telefonu.
Děti se učily v modelových situacích ošetřit drobné úrazy, vyzkoušely si některé obvazové techniky a také masáž srdce na cvičné figuríně. Program byl nejen velmi poučný, ale také zajímavý a činnostní. Každé dítě v něm dostalo svůj prostor k dotazům a zejména k praktickému nácviku, který jim může být v životě velmi užitečný.