Mezinárodní den archeologie a hvězd

18. 10. 2022

Mezinárodní den archeologie a hvězd

V úterý 18.10.2022 žáci 6.A a 6.B navštívili hvězdárnu ve Valašském Meziříčí, kde si prohloubili znalosti o Sluneční soustavě, nahlédli za hranice této soustavy a seznámili se s nejnovějšími údaji o planetách, hvězdách a jiných kosmických objektech. Taktéž měli možnost pozorovat dalekohledem Slunce. Mnozí si odnesli z návštěvy nejeden suvenýr.
V rámci mezinárodního dne archeologie se také zúčastnili výukového programu Od pračlověka k archeologovi, díky kterému si mohli vyzkoušet originály nástrojů a zbraní období pravěku. Osvěžili si dějepisné znalosti o způsobu života v tomto období, hledali v místním archeologickém nalezišti ukryté artefakty, včetně věstonické Venuše. Někteří žáci 6.B dokonce v rámci muzejní soutěže ve  skládání čepelového jádra vylepšili po 6 letech čas a umístili se na 2. místě. Gratulujeme!