Čtvrťáci se vrátili do pravěku

10. 11. 2023

Čtvrťáci se vrátili do pravěku

Ve dnech 12. října, 2. a 10. listopadu 2023 se třídy 4.A, 4.B a 4.C postupně vydaly do Klubu Vrátnice, kde byl pro ně připraven  tvořivě vzdělávací pořad Téčka s názvem Otisky pravěku. S lektorem Ondřejem Nahorniakem se děti vydaly několik stovek milionů let nazpět do doby, kdy všude kolem bylo moře plné zajímavých živočichů. Viděly různé druhy trilobitů, dozvěděly se zajímavosti z jejich života, všímaly si jejich specifického vzhledu. Následně se formou workshopu seznámily s postupem tvorby reliéfu a vymodelovaly si formu, která byla zalita sádrou. Po jejím zatuhnutí si s napětím svůj odlitek trilobita doslova vyloupnuli v celé kráse. Napětí vystřídalo nadšení. Určitě právě takto trilobit vypadal!