Deváťáci navštívili Městský úřad

6. 10. 2015

Deváťáci navštívili Městský úřad

Namísto teorie trocha praxe, řekli si žáci devátých tříd, a vyrazili z hodiny výchovy k občanství v úterý 6.10. a ve čtvrtek 8.10.2015 na Městský úřad v Rožnově pod Radhoštěm. Zde měli příležitost seznámit se s panem starostou Radimem Holišem, s paní místostarostkou Kristýnou Kosovou a s panem místostarostou Janem Kučerou, projít si prostory úřadu, pochopit rozdíl mezi samosprávou a státní správou, či zeptat se na otázky, které žáky zajímají. Dozvěděli se například, jak je to s výstavbou skateparku, s vybudováním multifunkčního hřištěm, s přestavbou kina a také pan starosta děti upozornil na nebezpečí užívání drog. Po vyčerpávající besedě s mluvčím úřadu panem Tomášem Grossem žáci vyplnili pracovní listy a vrátili se nabiti informacemi zpět k teorii do lavic.