KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Indiánské odpoledne ve školní družině

28. 6. 2021

Indiánské odpoledne ve školní družině

V pondělí 28.6.2021 se děti školní družiny dočkaly konečně první společné akce, během které prožily se svými kamarády odpoledne plné her. V lese za školou se rozloučily s celoroční hrou Indiánský rok. V roli indiánů si zkusily ulovit bizona, vyrobit náhrdelník, pověsit a usušit bizoní kůži potřebnou k výrobě týpí. Kromě praktických dovedností musely prokázat své znalosti o léčivých bylinách, o plodinách, které indiáni pěstovali, o komunikaci indiánů pomocí obrázkového písma, o indiánských zbraních a stopách zvěře. Na závěr děti čekal rituál v podobě „uličky přátelství a lásky“, na jejímž konci byl pro každého indiána připraven dáreček v podobě přívěsku indiánského pírka a tajemné sladkosti.

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

  • 13.1.2022

    Žáci 8.A navštíví městskou knihovnu a ve škole proběhne roční prověrka BOZP.

  • 11.1.2022

    Čtvrťáci navštíví knihovnu, páťáci pojedou do divadla, v jídelně proběhne zeměpisná olympiáda.

  • 10.1.2022

    Na výstavu Betlémů se do Brillovky vydali žáci 9.A a také žáci 5.A a 5.B.