KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Indiánské odpoledne ve školní družině

28. 6. 2021

Indiánské odpoledne ve školní družině

V pondělí 28.6.2021 se děti školní družiny dočkaly konečně první společné akce, během které prožily se svými kamarády odpoledne plné her. V lese za školou se rozloučily s celoroční hrou Indiánský rok. V roli indiánů si zkusily ulovit bizona, vyrobit náhrdelník, pověsit a usušit bizoní kůži potřebnou k výrobě týpí. Kromě praktických dovedností musely prokázat své znalosti o léčivých bylinách, o plodinách, které indiáni pěstovali, o komunikaci indiánů pomocí obrázkového písma, o indiánských zbraních a stopách zvěře. Na závěr děti čekal rituál v podobě „uličky přátelství a lásky“, na jejímž konci byl pro každého indiána připraven dáreček v podobě přívěsku indiánského pírka a tajemné sladkosti.

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

  • Volejbalový souboj

    Ve čtvrtek 27.6.2024 se uskutečnil tradiční volejbalový zápas mezi týmy učitelů a deváťáků.

  • Vyhodnocení sběru papíru

    Vyhodnocení soutěže ve sběru starého papíru proběhlo ve čtvrtek 27.6.2024.

  • 28.6.2024

    V pátek 28.6.2024 byl slavnostně zakončen školní rok 2023/2024 a žáci si užijí zasloužené prázdniny.