Podzim kolem nás

8. 11. 2023

Podzim kolem nás

Podzim už je skoro v půlce a právě proto byl nejvyšší čas popovídat si a užít si toto roční období s našimi prvňáčky. Ve středu 8. listopadu 2023 probíhal ve třídě 1.A projektový den s názvem Podzim kolem nás. Děti již spoustu informací znaly z mateřské školy, od rodičů, ale i z hodin prvouky, a tak mohly hravě doplňovat různá cvičení v pracovních listech, ve kterých se prolínalo i učivo z českého jazyka a matematiky. Celou třídou se linula podzimní atmosféra, kterou doplňovala i spolupráce dětí ve dvojicích či ve skupinkách. Nechyběla ani hmatová a chuťová poznávačka podzimních plodů a paměťový závod se zapojením barev podzimu. Na závěr si děti vyrobily z přírodnin skleničkové sovy, se kterými se spolu s podzimní knížkou mohly pochlubit nejen svým kamarádům, ale i doma rodičům. Nejen tyto výtvory, ale i celé dopoledne se všem moc líbilo.