KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Pohádkový den ve 2.A

24. 11. 2023

Pohádkový den ve 2.A

V pátek 24.11.2023 se uskutečnil ve 2.A pohádkový den, který byl pro děti překvapením. Nic netušící žáčci přišli ráno s aktovkami do třídy a na lavicích jim ležel dopis, který je obeznámil s plánem dne. Rázem se dětem vyčarovaly úsměvy na tvářích, protože si nemusely ze svých aktovek vytahovat žádné učebnice. Po chvíli do třídy vstoupila víla Amálka a Červená Karkulka, které všechny žáčky přivítaly, a pohádkový den mohl začít. Skládání pohádek a večerníčků bylo pro všechny snadné, ale povídat o pohádkách už bylo náročnější, protože některé pohádky děti neznaly, a proto si o nich všichni společně v kroužku povídali. Poté ve skupinách děti hledaly ke správným úryvkům z knih autora a ilustrátora pohádkové knížky, což týmy zvládly na výbornou. Pohádka O kohoutkovi a slepičce děti uvedla do děje a poté byla pro každého hračka odpovědět na otázky k textu. Matematická šifra děti zavedla na utajené místo, kde na ně čekala malá odměna za dobře odvedenou práci. Hra – uhádni pohádkovou postavu – děti bavila a každý se tak na chvíli mohl stát jednou z nich. Červená Karkulka na začátku dne donesla košíček plný dobrot, který nesla babičce, ale protože byla hodná, tak se o výtečnou bábovku z košíčku podělila se všemi ve třídě. Den si děti velmi užily a všichni odcházeli pohádkově naladění domů. 

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

  • Volejbalový souboj

    Ve čtvrtek 27.6.2024 se uskutečnil tradiční volejbalový zápas mezi týmy učitelů a deváťáků.

  • Vyhodnocení sběru papíru

    Vyhodnocení soutěže ve sběru starého papíru proběhlo ve čtvrtek 27.6.2024.

  • 28.6.2024

    V pátek 28.6.2024 byl slavnostně zakončen školní rok 2023/2024 a žáci si užijí zasloužené prázdniny.