KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Zájezd do Londýna

27. 9. 2019

Zájezd do Londýna

V týdnu od 23. do 27. září 2019 se 27 žáků 8. a 9. ročníku se svými dvěma pedagogy vydalo autobusem na pětidenní výlet do hlavního města Velké Británie Londýna. Cílem tohoto zájezdu bylo poskytnout žákům možnost bezprostředního kontaktu se zemí studovaného jazyka, rozvíjení jazykové zručnosti pomocí rodilých mluvčích a motivovat je k dalšímu studiu tohoto důležitého světového jazyka. Děti vytvořily prakticky okamžitě skvělou skupinu, držící pohromadě, se kterou byla legrace a na kterou se dalo spolehnout od samého začátku.


Nechme zde promluvit dvě účastnice zájezdu, které nám zprostředkují žákovský pohled na uvedenou školní akci:
Do Londýna jsme vyrazili v pondělí 23. září o půl deváté ráno. Cesta autobusem byla příliš dlouhá, tak jsme si ji snažili zpříjemnit filmy a dalšími aktivitami. Když jsme po 27 hodinách přijeli do Londýna, přivítalo nás typicky anglické počasí. Od O2 Arény, kam nás zavezl autobus, jsme se přesunuli metrem na Baker street, do muzea voskových figurín Madame Tussauds. Po prohlídce jsme měli rozchod na slavné Oxford Street. Dále jsme se vydali metrem k Westminsterskému paláci známému jako sídlo Parlamentu Spojeného království s hodinovou věží Big Ben (která byla bohužel zakrytá lešením). Přešli jsme Westminster Bridge a směřovali k London Eye. Po úžasném výhledu z tohoto 135 metrů vysokého vyhlídkového kola jsme se vydali k našim náhradním rodinám, u kterých jsme po zbytek zájezdu přespávali. Další den ráno jsme autobusem přejeli k Windsor Castle, k jedné z residencí královny Alžběty II., po jehož prostorách nás provedl audioprůvodce v angličtině. Procházkou po starobylém a malebném Windsoru jsme došli k Eton College, prestižní internátní chlapecké škole. Den jsme zakončili nakupováním v městečku Eton. Ve čtvrtek nás čekal poslední den v Londýně a tak jsme zamířili přes Downing Street a st. James´s Park s Buckinghamskému paláci odkud jsme pokračovali na Trafalgar Square. Viděli jsme slavný  Nelson´s Column a známou National Gallery. Poté jsme dostali rozchod na Leicester Square, kde jsme měli poslední příležitost nakoupit si suvenýry a dárky. Další památkou, kterou jsme nemohli vynechat byl Tower Bridge, ze kterého jsme viděli moderní Londýn a nakonec zájezdu jsme si prohlédli Tower, Palác a pevnost Jejího Veličenstva spolu s královskými korunovačními klenoty. S plnou hlavou zážitků jsme nasedli do autobusu a cesta nám ubíhala mnohem rychleji.
                                                           Vendula Kubáňová, Karolína Korabová  9.A


Dívky dokonale vystihly jak bohatý, ale i náročný program žáci během pěti dnů absolvovali, i to, že se zájezd opravdu vydařil a stál za to!

 

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

  • Volejbalový souboj

    Ve čtvrtek 27.6.2024 se uskutečnil tradiční volejbalový zápas mezi týmy učitelů a deváťáků.

  • Vyhodnocení sběru papíru

    Vyhodnocení soutěže ve sběru starého papíru proběhlo ve čtvrtek 27.6.2024.

  • 28.6.2024

    V pátek 28.6.2024 byl slavnostně zakončen školní rok 2023/2024 a žáci si užijí zasloužené prázdniny.