Den činu

6. 5. 2016

Den činu

Mezinárodní kampaň Litter Less – Když méně znamená více, aneb Snižme množství odpadu
Naše škola se letos  připojila k mezinárodní kampani Litter Less. Cílem kampaně je vést žáky a jejich prostřednictvím i rodiče ke snižování množství odpadu ve škole i doma. Žáci v rámci kampaně navrhují a dělají opatření, která vedou k předcházení vzniku odpadu. Kampaň využívá metodiky 7 kroků programu Ekoškola. Žáci tedy nejprve zjišťují, co by bylo potřeba ve škole v oblasti snižování množství odpadu zlepšit, poté plánují jednotlivé aktivity, které průběžně realizují. Do kampaně je zapojená celá škola. Náš Den činu proběhl v pátek 6.5.2016. Žáci 5. – 8. ročníku se rozdělili do 23 smíšených družstev a vydali se do okolí školy plnit různé sportovní a zábavné ekologické úkoly na stanovištích, kde učitelům pomáhali žáci 9. ročníku. V rámci úkolů žáci za použití vršků z PET lahví vyrobili krásné květiny, které následně vyzdobí naši školu. Jedním z cílů našeho snažení v rámci kampaně Litter Less bylo snížit spotřebu igelitových nákupních tašek. Proto si žáci vymalovali vlastní textilní nákupní tašky logem školy. Při hodnocení výsledků rozhodoval počet získaných bodů a dosažený čas.
Výsledky:
1. místo Tomáš Strnadel (8.B), Adam Jurajda (7.B), Vojtěch Vrečka (7.B), Natálie Glumbíková (6.A), Nikola Mičolová (5.B), Patrik Lacina (5.A)
2. místo Lukáš Skalík (8.A), Nikola Fiurášková (8.B), Ladislav Škrobák (7.A), Sarah Jane Simsa (7.B), Tereza Křenková (5.A)
3. místo Jakub Bělunek (8.A), Alžběta Barošová (8.B), Kristýna Jochcová (7.A), Jiří Kloss (6.A), Ondřej Polášek (5.B), Vendula Kubáňová (5.A)