Den naruby ve 3.C

22. 6. 2017

Den naruby ve 3.C

Ve čtvrtek 22.6.2017 děti ze 3.C prožily den naruby a nocovaly ve škole. Během dopoledního vyučování se někteří stali učiteli a učili ostatní děti i paní učitelky. Všichni si připravili skvělé aktivity i pracovní listy. V českém jazyce si žáci procvičili souvětí a napsali si diktát, který byl oznámkován. V matematice si oprášili zaokrouhlování, slovní úlohy a zkusili vyluštit sudoku, čtení patřilo jazykovým hrám, písance a čtení úryvku z oblíbené knihy Povídání o kočičce a pejskovi. Odpoledne se všichni ze 3.C sešli natěšení na nocování ve škole. Každý si našel své útočiště ve třídě a nachystal si svůj nocleh. Hrátek se spacáky a karimatkami bylo mnoho. Děti si během odpoledne užily spoustu legrace, zahrály si ping pong, stolní fotbal, zhlédly film u výtečné pizzy, tančily. V noci, když už byli všichni v pyžámkách, byla připravená noční stezka školou s úkoly. Temná zákoutí vyděsila nejednoho účastníka výpravy. Klidný spánek dětí narušila bouřka s blesky a hromy, ale o to více zážitků si ze společného nocování odnesly. Ráno po vydatné snídani se celá třída vydala do Společenského domu na skvělou výstavu her a klamů. Všichni si odnesli pozitivní dojmy, nové zážitky a dobrou náladu.