KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Deváťáci navštívili Polsko

27. 4. 2022

Deváťáci navštívili Polsko

Ve středu 27.4.2022 se žáci 9. ročníku zúčastnili jednodenního zájezdu do Polska. První zastávkou byly pracovní tábory v Osvětimi – Auschwitz I a Auschwitz – Birkenau, kde je průvodci velmi podrobně seznámili s historií místa mezi lety 1940-1945 a osudy mnoha nevinných lidí různých národností a náboženského vyznání, zejména Židů, Poláků, Romů. Autentičnost a tvrdá realita místa s mnoha důkazy hrůz a všudypřítomné smrti byla mnohdy zdrcující, nicméně je velmi důležité připomínat si tyto události, abychom se vyvarovali fanatičnosti a xenofobie.
Druhou zastávkou byl Krakov, který byl v minulosti hlavním královským městem Polska a řadí se mezi nejkrásnější města Evropy. Historická krása spolu s pěkným počasím a rozkvetlými stromy dýchala na deváťáky na každém kroku. Okouzlil je pohled na hrad Wawel, meandry řeky Visly, drak chrlící oheň – symbol Krakova, Jagellonská univerzita. Paní průvodkyně všechny navíc seznámila s mnoha zajímavostmi, které se týkají historie města, významných osobností, polské kultury i místní gastronomie.

 

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

  • 19.4.2024

    Na 2. stupni proběhne Den Země, ZUŠku navštíví 1.ABC a 2.A, plavecký výcvik zahájí 3.AB, 4.A a 5.A.

  • Talent ZŠ 5. května

    Ve čtvrtek 18.4.2024 se v tělocvičně konal 2. ročník pěvecké soutěže Talent ZŠ 5. května.

  • Volejbalové zlato

    Ve středu 17.4.2024 získalo družstvo starších žákyň 1. místo v okrskovém kole ve volejbalu.