Veselé zoubky

13. 1. 2023

Veselé zoubky

Na začátku nového roku začali prvňáčci z 1. B v prvouce probírat téma zdraví a lidského těla, právě proto se v pátek 13. ledna 2023 zaměřili a podívali na své vlastní zoubky v rámci projektového dne Veselé zoubky. Začali vyprávěním svých legračních i bolavých příběhů o vypadlých zubech nebo návštěvách pana zubaře. Seznámili se s tím, jak celý zoubek vlastně vypadá, co je to zubní kaz, jak vzniká a jakým způsobem mu předcházet. Proběhla také ukázka správné techniky čištění zubů, kterou si všichni žáci pilně a radostně vyzkoušeli v praxi. Ve skupinové práci žáci třídili, zakreslovali a zapisovali potraviny, které jsou pro náš chrup zdravé a  nezdravé. Na závěr si každý prvňáček prohlédl své zoubky v zrcátku, a poté vytvořil model vlastních úst. Všem dětem se “náhradní zuby” velice povedly. Prvňáčci si projekt užili, se zaujetím řešili všechny úkoly a výzvy, a proto teď už ví, jak se o své zoubky správně starat.