Umělecký projektový den v 5.B

12. 10. 2022

Umělecký projektový den v 5.B

Dnes jsem umělec - právě těmito slovy se ve středu  12.10.2022 pyšnili žáci 5.B. A není se co divit. Vždyť právě v tento den měla celá třída projektové dopoledne pod názvem Cesta k umění. Již v úterý navštívili páťáci workshop pořádaný T-klubem s názvem Rytmu je všude, a tak mohli žáci volně navázat na další téma věnující se umění. Všudypřítomná múza na sebe nenechala dlouho čekat – již při příchodu dětí se celá třída zaplnila originálními outfity, ve kterých se „umělci“ během dne vyfotili v improvizovaném „foto koutku“. Během projektového dne si žáci zkusili roztřídit karty s různými obory umění, vyplnit pracovní listy týkající se baroka a nechybělo ani vzhlédnutí dvou krátkých, ale zajímavých pořadů na ČT Edu. Řada přišla také na malířství – samostatně nebo ve dvojicích se děti pustily do určování Top 10 nejslavnějších obrazů světa.  Nejvíce však děti zajímaly informace o Leonardu da Vinci a záhadě jeho slavného obrazu Mona Lisa. A co by to bylo za umělce bez uměleckých děl?  Ta vznikala poslední dvě vyučovací hodiny a moc se dětem povedla. Však posuďte sami – ve fotogalerii.