KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Žáci 2.B se věnovali svému zdraví

25. 1. 2024

Žáci 2.B se věnovali svému zdraví

Ve čtvrtek 25.1.2024 se ve třídě 2.B konal projektový den Naše zdraví. Ráno začalo kapitolou z knihy Mach a Šebestová, kde si žáci vyslechli, jak může vypadat takový boj s bacily, v zápětí si role vyzkoušeli sami. V podobném duchu se nesla i další hodina v tělocvičně, kde se rozehřáli hrou na bakterie a viry. Protože pro zdraví je potřeba dostatek pohybu a sportu, využili druháci tělocvičnu naplno. O lékařích a zdravotních sestrách žáci četli a sbírali informace ve skupinách. Také se podívali, jak to může vypadat v nemocnici. 
Součástí toho, jak být zdravý, je hygiena, proto děti vyzkoušely pokus, který jim ukázal, jak moc je důležité správně si mýt ruce. Nesměla chybět ani zdravá strava v podobě barevné svačinky. Nakonec si každý sám vyplnil svou kartu pacienta, ve třídě se vážilo, měřilo, poslouchal se tlukot srdce a zkoumal se zrak i sluch.

 

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

  • 19.4.2024

    Na 2. stupni proběhne Den Země, ZUŠku navštíví 1.ABC a 2.A, plavecký výcvik zahájí 3.AB, 4.A a 5.A.

  • Talent ZŠ 5. května

    Ve čtvrtek 18.4.2024 se v tělocvičně konal 2. ročník pěvecké soutěže Talent ZŠ 5. května.

  • Volejbalové zlato

    Ve středu 17.4.2024 získalo družstvo starších žákyň 1. místo v okrskovém kole ve volejbalu.