Zájezd do předvánoční Vídně

23. 11. 2022

Zájezd do předvánoční Vídně

Advent už pomalu klepe na dveře, a tak se přihlášení žáci 9. a 8. ročníku vydali nasát vánoční atmosféru rovnou do Vídně. Ve středu 23. listopadu 2022 se všichni v brzkých ranních hodinách vydali autobusem vstříc rakouským hranicím. Celý zájezd měl historický nádech, žáci tedy mohli na vlastní oči vidět významné památky tohoto krásného města, jako například Belvedere, Hofburg, chrám sv. Štěpána, Hundertwasserhouse atd., a to vše v doprovodu zkušené paní průvodkyně. Vídeň je typická svou četností adventních trhů, jejichž návštěvou byl celý zájezd protkán. Největší z nich se nachází u radnice, kam účastníci zájezdu došli v podvečer a mohli se tak kochat postupně se rozsvěcující výzdobou. Také zde nakoupili dárky pro příbuzné a dobroty na cestu zpátky. To už byla obloha pokrytá tmou a na závěr čekala procházka nočním centrem Vídně. Byla to úchvatná podívaná. Celý den se vydařil a všichni si to báječně užili.