8.A v rolích kriminalistů

26. 5. 2023

8.A v rolích kriminalistů

Na kriminalisty si zahráli žáci 8.A v pátek 26. května 2023 v nedaleké Ostravě. V prostorech Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity žáci pomocí rozmanitých šifer rozluštili tajné zprávy. A hned nato analyzovali důkazy, které po sobě pachatel zanechal. Osmáci vytvářeli odlitky stop ze sádry, prováděli testy a zjišťovali přítomnost krve na nalezených materiálech pomocí peroxidázové reakce. Poté nastala nejzajímavější část, kdy žáci sejmuli otisky prstů z důkazního materiálu a určili typ papilárních linií. Osmáci si sejmuli vlastní otisky prstů a zjistili, jaký typ papilárních linií mají. Na konci vyšetřování si vyzkoušeli kresbu portrétu pachatele podle popisu svědka. Před cestou domů žáci ještě rychle prozkoumali celou Ostravu z vyhlídkové věže Nové radnice. Zkušený průvodce je krátce seznámil s historií Ostravy a s jejími důležitými stavbami. Při sestupu z vyhlídkové věže se žáci svezli výtahem Paternoster. Žákům se workshop i návštěva Ostravské univerzity a Ostravy moc líbila a odvezli si spoustu zajímavých zážitků a informací.