KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Exkurze do Světa techniky

2. 5. 2022

Exkurze do Světa techniky

V pondělí 2.5.2022 se vydaly třídy 5.A a 5.B do Ostravy. Děti nejprve navštívily Planetárium v Ostravě - Porubě, kde se dozvěděly různé zajímavosti o Slunci a hvězdách, souhvězdích, Mléčné dráze, naší Galaxii, cizích Galaxiích, černé díře a zhlédly film Albi, Felix a kouzla Vesmíru, ve kterém robot Albi a kouzelnický učeň Felix odhalovali tajemství gravitace. Poté děti odjely do oblasti Dolních Vítkovic, zde je čekal program s názvem Robot Ozobot, vyzkoušely si práci a programování s malým robotem Ozobotem. Nakonec šly děti prozkoumat Velký svět techniky a jeho tři sekce: Svět civilizace, Svět vědy a objevů a Svět přírody. Děti zavítaly i do 3D kina, kde se promítal dokumentární film s názvem Pacifik. Domů se páťáci vraceli sice unaveni, ale plní zážitků a dojmů.

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

  • 29.11.2022

    Třída 8.B připravuje benefiční bleší trh, jehož výtěžek věnuje na dobročinné účely.

  • 28.11.2022

    Na žáky 3.A čekalo projektové dopoledne zaměřené na adventní čas.

  • Adventní slavnost v 1.C

    V pátek 25.11.2022 žáci 1.C během projektového dopoledne přivítali nastávající adventní čas.